Studium angličtiny

 

NOVÝ ZÉLAND – ostrovní země v jižním Pacifiku, ráj hor, jezer, původních lesů, exotických ptáků, slunečných pláží, čisté vody a vzduchu! Jaké lepší místo si přát pro studium! Kladem země je nejen krásná příroda a příjemné klima, ale i bezpečné prostředí, snadné cestování, přátelští a pohostinní lidé a pohodový životní styl. Budete mít možnost poznat jiné kultury, ochutnat nová jídla, vyzkoušet si zajímavé sporty za přijatelné ceny, např. plachtění, potápění, surfování, kajakování na moři, ráfting, bungy-jumping, zorbing, jízdu na koni a další. Nový Zéland je malá, ale vyspělá země s převahou západní kultury, která vám nebude cizí. Důležité je i to, že životní náklady jsou poměrně nízké. Vzdělávací systém má vysokou úroveň, kvalifikace zde získaná je mezinárodně uznávaná. Novozélandská angličtina je dobře srozumitelná.

 

Nabídka kurzů

– kurzy všeobecné angličtiny půldenní (15 h.týdně) nebo intenzivní (25 h.týdně)

– přípravné kurzy k jazykovým zkouškám, ke studiu na VŠ, pro učitele

– kombinace studia angličtiny +au-pair, +brigády a praxe, +rekreační aktivity

– odborné studium s diplomem nebo titulem (např. letuška, hotelnictví, cest. ruch…)

– středoškolské studium pro teenagery

– vysokoškolské studium

Délka všeobecných jazykových kurzů je libovolná a začít je možné každé pondělí. Odborné kurzy mají pevné termíny. Školy jsou nejen v Aucklandu, ale i ve městech Wellington, New Plymouth, Nelson, Christchurch, Dunedin a Queenstown. Ubytování školy zajišťují v hostitelských rodinách v samostatném pokoji s polopenzí ve všedních dnech, plnou penzí o víkendech. Alternativou je ubytování v podnájmu, apartmánech nebo v hostelu. Jen některé školy mají vlastní ubytovny. Každá škola má koordinátora pro ubytování, který řeší všechny otázky spojené s ubytováním studujících. Všechny školy jsou vybaveny kuchyňkou, kde je většinou zdarma čaj a káva, studovnou s knihovnou, video a audiotechnikou a počítači, které lze využívat pro samostudium. Školy umožňují studentům přístup na internet.

CENY

 Náklady na studijní pobyt se skládají z těchto položek:

Školné – pohybuje se kolem 4300 Kč/týden u půldenního kurzu 15 hod. týdně nebo Kč 5145,- u intenzivního kurzu 25 hod. týdně.

Registrační poplatek – pohybuje se kolem Kč 3430,-.

Ubytování – nejčastěji v hostitelské rodině s polopenzí za asi Kč 4630,-/týden. Mírně levnější je  ubytování v menších městech. Nejlevnější ve studentských ubytovnách, které mají jen některé školy.

Poplatek za zprostředkování ubytování – pohybuje se kolem Kč 3430,-.

Dopravné – cena zpáteční letenky do Aucklandu je přibližně od Kč 33.000,-. Doprava z letiště je v ceně u některých škol. Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh je pro studující povinné. Výše pojistného se liší podle vybrané pojišťovny, délky a rozsahu pojistného krytí. Doporučuji pojištění u novozélandské pojišťovny Uni-Care prostřednictvím školy. Pojistné krytí této pojišťovny je dostatečně široké a pojistné není vysoké. např. Kč 47/den při měsíčním pobytu, Kč 32/den při tříměsíčním pobytu. Bližší informace na www.uni-care.org Novozélandské předpisy vyžadují, aby zahraniční studenti byli pojištěni se širokým krytím rizik.

Kapesné – výše je individuální, asi Kč 800/ týden. Obvykle nutno počítat mimo jiné s náklady na místní dopravu do školy.

Příklady cen 12ti týdenního studijního pobytu (15 hodin týdně) včetně ubytování v rodině s polopenzí:

WORLDWIDE SCHOOL, Auckland NZD 7465,- = Kč 128025,- Levnější možnost při využití školní ubytovny

LSNZ, Queenstown,Christchurch NZD 7465,- = Kč 128025,-.

KAVANAGH COLLEGE, Dunedin NZD 5 150,- = Kč 62 300,- (středoškol. studium, věk 13-18 let , 11 týdnů)

NZLC Auckland, Wellington NZD 6 400,- = Kč 105088,- za INTENZIVNÍ kurz

Ceny za studijní pobyt 8 týdnů včetně ubytování v hostitelské rodině s polopenzí se pohybují od Kč 72000,-.

Uvedené ceny nezahrnují dopravu a pojištění. Korunové ceny jsou orientační a mohou se měnit podle vývoje kurzu Kč/NZD.

DOPORUČENÝ POSTUP:

1. výběr školy a kurzu nejlépe při osobní návštěvě

2. rezervace letenky

3. vyplnění přihlášky školy, nejlépe 2 – 3 měsíce před zahájením pobytu

4. podpis smlouvy o zprostředkování studia a zaplacení školného a dalších poplatků

5. potvrzení o přijetí ke studiu

6. podání žádosti o studentské vízum, nejpozději 1 měsíc před odletem, při pobytu delším než 3 měsíce

Občané ČR i SR nepotřebují při studijním nebo turistickém pobytu do 3 měsíců vízum. Povolení k pobytu se uděluje při příletu na letišti. Při delším studijním pobytu  nad 12 týdnů je třeba studentské vízum. Pracovní povolení 15 hod. týdně získávají se studentským vízem ti, co se přihlásí k studiu na škole třetího stupně nejméně na 1 rok nebo studenti přihlášení k intenzivnímu kurzu angličtiny v délce minimálně 6 měsíců, kteří již mají jazykovou zkoušku IELTS. Pokud ji nemají, lze začít studijní pobyt s jejím složením.

video o cestování a studiu na Novém Zélandu

STUDIUM NA NOVÉM ZÉLANDU V MEZINÁRODNÍM SROVNÁNÍ

Co do průměrné výše školného patří Nový Zéland mezi levné země. přibližně stejně jako v Kanadě,JAR nebo na Maltě. Podstatně dražšími zeměmi pro studium jsou Velká Británie, Irsko a USA.

Průměrná délka studijního pobytu je na Novém Zélandu 12,4 týdnů, což řadí zemi na špici společně s USA a Austrálií.

Co do podílu na světovém trhu studia angličtiny se Nový Zéland pohybuje na konci tabulky. Měřeno počtem studentů je jeho podíl 3% (36 990 studentů ročně), měřeno počtem týdnů je to 3,8% a měřeno příjmy je to 2,5%.

2 Responses to Studium angličtiny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spam protection by WP Captcha-Free

hledání práce na N:Zélandu

Prosek